Quickfitems

FAQ

Najważniejsze przeciwwskazania do treningu EMS, to:
  • rozrusznik serca
  • ciąża
  • chorobra nowotworowa

Tak, trening z wykorzystaniem technologii EMS jest bardzo prosty i intuicyjny, a przede wszystkim indywidualny. Trener Personalny zadba o to, by poziom ćwiczeń był dopasowany do Twoich możliwości.

Tak, w czasie treningu nie wykorzystujemy dodatkowego obciążenia, więc stawy nie są narażone na przeciążenie. Dopasowane indywidualnie ćwiczenia pomogą wzmocnić mięśnie i zabezpieczą przed nawrotem kontuzji.

Tak. Elektrostymulacja mięśni jest sprawdzoną metodą wykorzystywaną z powodzeniem przez rehabilitantów i fizjoterapeutów. Ostatnimi czasy zyskuje na popularności ze względu na jej wykorzystanie w centrach rehabilitacyjnych oraz salonach SPA.

Nie. Przez cały trening (20minut) odczuwalny jest skurcz mięśni, wywoływany przez elektrostymulację. Większość osób ćwiczących tą metodą przyznaje, że trening jest bardzo intensywny, ale przyjemny dla ciała.

Tak. Należy pamiętać, że na początku zmniejszać będą się obwody ciała, a z czasem dopiero waga. Intensywnie stymulując mięśnie zwiększymy wydatek energetyczny naszego ciała. Oznacza to, że nasze ciało będzie musiało wykorzystać naturalne zapasy energii czyli tkankę tłuszczową. Trening EMS w QuickFit Studio EMS połączony ze zdrową i zbilansowaną dietą, pozwoli na utratę zbędnych centymetrów i kilogramów. Pamiętajcie, że tkanka mięśniowa jest cięższa niż tkanka tłuszczowa.

Pierwsze efekty treningu EMS pojawiają się już po kilku treningach. Wszystko zależy od genetycznych dyspozycji, intensywności oraz objętości treningu. Trenując regularnie i z zaangażowaniem jesteśmy osiągnąć pożądane efekty szybciej, niż w przypadku klasycznego treningu siłowego.

Tak. Osoby skarżące się na ból pleców, spowodowany siedzącym trybem życia lub ich przeciążeniem, odczuwają znaczącą poprawę lub całkowite ustąpienie bolesności zazwyczaj już po jednym treningu w QuickFit Studio EMS. Jest to skuteczny sposób na ból pleców!

Aby uzyskać optymalne wyniki treningu, wystarczą już 2 sesje tygodniowo.

Słabość pęcherza nie jest niczym niezwykłym – nietrzymanie moczu jest powszechną chorobą. Trening EMS może zapobiec i zaradzić. Istnieje wiele badań, które jednoznacznie wskazują , że metoda EMS szybko i efektywnie pomaga trenować mięśnie głębokie dna miednicy, odpowiadające za trzymanie moczu w pęcherzu. Trening EMS ma pozytywny wpływ na tkankę łączną i skórę, które uległy rozciągnięciu podczas ciąży.

Tak. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Bayreuth oraz przez Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Köln, trening EMS jest o 40 proc. efektywniejszy od tradycyjnego treningu siłowego. Motorem rozwoju mięśni jest niewątpliwie siła bodźców, od której zależy stopień stymulacji mięśni do rozrostu, a przez to i sam rozrost. Bodźce zaś są wynikiem pracy mięśni, która podczas treningu EMS jest o wiele bardziej intensywna niż przy treningu tradycyjnym. Należy pamiętać, że bardzo istotną rolę odgrywa poziom hormonów. Testosteron buduje mięśnie, natomiast estrogen pomaga kobietom zachować odpowiednią sylwetkę.